2 C
London
4.2 C
Edinburgh
11.1 C
Cheyenne
3/03/24
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Certificate of good standing / Výpis z obchodního rejstříku o dobrém postavení firmy v UK a apostila ministerstva zahraničí UK.

K čemu Vám je výpis s apostilou?

Tento dokument prokazuje, že je vaše firma v dobrém stavu (nedluží nic na daních a ostatních úřadech v zemi svého zřízení) a je na něm také uvedeno vše potřebné k vaší společnosti: název, registrované číslo (v ČR známé jako IČ), adresa sídla a v neposlední řadě jméno toho, kdo za firmu jedná.  Potřebujete ho zejména při otevření bankovního účtu mimo UK nebo pro úřady mimo UK – například koupě nemovitosti, zápis vozu,  zápis do další společnosti nebo vytvoření odštěpného závodu. Výpis je pro vás tedy důležitý pro případ, že od vás banka, úřad nebo jiný obchodní partner bude vyžadovat veřejnou listinu dokládající aktuální stav společnosti.

Dokument se skládá ze dvou částí: 1. výpis z obchodního rejstříku a 2. apostila (doložka, která se připojuje k oficiálnímu dokumentu a potvrzuje pravdivost určitého podpisu či razítka na daném dokumentu). Apostila představuje vyšší úroveň ověření listiny, její pravosti, ověření podpisu a otisku razítka dokumentu. V úmluvě, která se zaobírá apostilami, je uvedeno, že státy mají povinnost vzájemně si uznávat veřejné listiny, které mají apostilizační doložku. Česká republika a její instituce uznávají dokumenty, které mají britskou apostilizační doložku. 

Pro založení bankovního účtu je potřeba také nechat napsat na výpis veškeré údaje, jako je datum narození a adresy majitelů i ředitelů, a na to nás musíte při objednávce upozornit, běžně se to na výpisech neuvádí.

Rychlost dodání

Pro dodání výpisu s apostilou si můžete objednat expres zaslání do 2 pracovních dnů nebo základní variantu, kde výpis s apostilou přijde do cca 40 pracovních dnů – přesné podmínky dodání jsou níže v podmínkách dodací lhůty.

Výpis s apostilou si vyzvednete přímo v naší kanceláři v Praze Vám ho zašleme přímo na vámi uvedenou adresu.

Co lze zobrazit na výpise?

 • jména ředitelů
 • jejich datum narození (pouze měsíc a rok)
 • adresu trvalého bydliště (pokud ji mají uvedenou i jako servisní v O.R.)
 • sídlo firmy
 • jméno firmy
 • registrační číslo firmy
 • datum, kdy byla firma založena.

Pokud budete používat výpis v ČR a SR je nejdůležitější jméno ředitele, datum narození ředitele a jeho adresa shodná s adresou v O.P., jinak Vám jej žádné banky a úřady nebudou akceptovat. Vzhledem k tomu, že není možné zapsat celé datum narození a akcionáři nemohou být uvedeni vůbec, tak v případě, že tyto informace potřebujete na výpis nutně dostat, kontaktujte nás ihned po objednávce a domluvíme vše potřebné.

Co již nelze oficiálně na výpisu uvádět

 • Předměty podnikání firmy
 • Počet akcií firmy
 • Akcionáře firmy
 • Celé datum narození ředitele – uvádí se pouze měsíc a rok

Dodací lhůta – podmínky:

Lhůta pro dodání Apostily se počítá od dodání dokumentu z prvního úřadu (Companies House), v případě, že máte objednanou apostilu s dodáním mezi 2 – 10 pracovním dnem (dále jen EXPRES), tak se tím vždy rozumí, že lhůta pro dodání běží od druhého dne, kdy dostaneme dokument od Companies House, je to tak proto, že Companies House často upravuje dobu dodání dokumentu a bohužel v ,,době Corona” původně dočasně úplně zrušil dodání dokumentu ve stejný den k osobnímu vyzvednutí a nyní když je UK bez restrikcí, tak bohužel tvrdí, že tuto službu osobního vyzvednutí dokumentu již neplánuje obnovit. 

Dodání tak úřad negarantuje v žádný čas, jen ,,slibuje”, že se bude snažit odeslat výpis na naši adresu ve stejný den první třídou při EXPRES objednávkách – převážně nám pošta doručí dokument druhý až třetí den nebo u neexpresních objednávek do 10 dnů (u neexpresních objednávek záleží na vytíženosti úřadu, někdy výpis odešle hned a někdy naopak déle).

Následně ihned osobně zařizujeme apostilu, to je také důvod, proč vše řešíme až od druhého dne  dodání dokumentu z prvního úřadu. Apostila se musí na další úřad do 12 hodin předat a vyzvednout odpoledne (dříve to šlo na počkání a doufáme, že to někdy úřad opět zavede – “omezení opět kvůli ,,COVID”, žádné omezení v Londýně již nejsou a toto nové opatření stále platí, úřad zatím nehlásí, že by chtěl vrátit službu do normálu.

Hned po vyzvednutí předáme zásilku kurýrní službě, která vám v případě služby s dodáním do 2. dne dodá apostilu již druhý den na vaši adresu v EU, služby do 10 dní posíláme nejrychlejší doporučenou poštou. Sledování je dostupné u všech Expres služeb.

Sledování ekonomické služby do 40 dnů není možné, úřad nenabízí tuto možnost během procesu, ale přijde vám sms nebo mail od kurýra, který doručuje vaši apostilu na vaši adresu – víte tak již několik dní předem, že se apostila blíží. Momentálně úřad posílá neexpresní výpisy do ČR pomocí DHL.

Apostilu můžete objednat kliknutím zde.

Předchozí článekOdštěpný závod v ČR
Další článekÚčetnictví

Related Articles