26.2 C
London
16.1 C
Edinburgh
33.9 C
Cheyenne
16/06/21
spot_img

Bankovní účet FIRE

FIRE BUSINESS ÚČET: 

Se založením FIRE účtu pro vaši firmu vám rádi pomůžeme. V článku níže najdete podrobný návod na založení účtu (i čemu se při zakládání účtu vyhnout) a co bankovní účet FIRE nabízí.

JAK HO ZALOŽIT: 

  1. Klikněte na tento link, díky kterému dáte vědět bance, že jste od nás, a umožní nám pomoci vám v procesu zakládání firmy s naší českou podporou.
  2. Po kliknutí vyplňte své jméno, název společnosti, aktivitu/předmět podnikání (co bude firma dělat), webovou stránku, tel. číslo, e-mail a odešlete. Pokud je vše průchozí, tak vás brzy nakontaktuje FIRE team s linkem na registraci.

Banka Fire Vám ráda otevře učet, jestli podnikáte v jedné z těchto oblastí a dle platných regulací: 

on-line prodejci (včetně prodejců na Amazon a eBay),

– agentury (včetně kreativních, digitálních a personálních agentur),

konzultační společnosti (včetně IT, obchodních a finančních konzultantů),

– poskytovatelé profesionálních služeb (včetně účetních a právních poradců),

– poskytovatelé vládních služeb a instituce,

– pohostinství,

vývojáři softwaru,

– poskytovatelé vzdělávacích služeb,

– mediální agentury a instituce,

– charity

– organizátoři akcí,

– tržiště,

– prodejci automobilů,

– poskytovatelé regulovaných peněžních služeb (podléhá ale striktní kontrole a může být zamítnuto!),

– zdravotnické a lékařské společnosti,

– poskytovatelé cestovních, dopravních a turistických služeb,

– poskytovatelé kurýrních služeb,

kluby, poskytovatelé sportovních a volnočasových služeb.

Banka Fire dle platných regulací nemůže otevřít účet společnostem podnikajícím v těchto oblastech: 

– peněžní služby (banky, půjčky),

– správa kryptoměn,

– realitní služby,

– zastavárna,

– obchod se starožitnostmi,

– zlatnictví a obchod s drahými kameny/kovy,

– obchod se střelnými zbraněmi, 

krabicové společnosti (virtuální sídlo není problém, ale vždy musí uvádět adresu jejího ředitele jako místo, odkud reálně podniká – řídí firmu),

– farmaceutická společnost prodávající maloobchodní léky na předpis,

– regulovaný subjekt, který drží prostředky klienta.

  1. Začíná registrace. Nejdříve zadáte e-mail a heslo. (E-mail se bude verifikovat – ověřte ho kliknutím na link, který vám přijde, nebo přepište kód, který vám přijde.)
  2. Určení krajiny podnikání a typu společnosti: zde uvedete UK nebo Irsko, dle sídla vaší firmy a typ společnosti.
  3. Vyplnění dalších údajů:

– Autorizovaný uživatel a jeho údaje (tel. číslo, jméno a příjmení, datum narození, pozice ve společnosti, krajina rezidence, krajina narození, adresa).

– Údaje o firmě. Firma se vyhledá na základě čísla z CRO u irské společnosti nebo z Companies House u britské společnosti. Zákazník si může nastavit business ID, anebo mu ho nastaví systém. Dále se uvede adresa společnosti, popíše se aktivita/předmět činnosti (co firma dělá), upřesní se, kdo bude cílová skupina zákazníků a kde je bude firma získávat. Rovněž je třeba specifikovat, jak bude firma používat FIRE, dodá se webová stránka a upřesní se, zda bude firma operovat mimo EU (zda ano, tak kde) a také jaké bude očekávané množství a výše transakcí měsíčně. Rovněž je třeba rozhodnout, jaké prvky budete u firemního účtu používat: EUR účet, debetní karty, generování požadavku na platby, výměna EUR na GBP, GBP účet, několik uživatelů, několik EUR a GBP podúčtů, API integrace).


– Lidé ve firmě. Potvrdí se údaje ředitele/majitele (člověka, který zakládá účet) a musí se přidat i údaje o sekretáři v případě irské firmy (jméno, datum narození, občanství, adresa).

  1. Ověření údajů – e-mailu, tel. čísla, dokumentace o firmě (certificate of incorporation, constitution a signature page nebo stanovy společnosti u britské firmy).
  2. Ověření údajů pro autorizovaného uživatele (1x ID, 2x Proof of Address neboli potvrzení o adrese, nebo 2x ID a 1x potvrzení o adrese).
  3. Podepíše se smlouva s bankou.
  4. Jakmile je vše kompletní, odešle se to na posouzení.

NÁSLEDNĚ VÁM BANKA DÁ PŘÍSTUP K ÚČTU, KTERÝ SI AKTIVUJETE, A PO PRVNÍM VKLADU SI MŮŽETE OBJEDNAT PLATEBNÍ KARTU NA JAKOUKOLIV DORUČOVACÍ ADRESU.

Co nabízí: 

Zdroj: fire.com

Více účtů

Otevřete si tolik účtů Fire, kolik potřebujete ke správě vašich plateb. Každý účet Fire Business má své vlastní jedinečné podrobnosti – sort code a číslo účtů pro GBP a IBAN pro EUR účet.

Vytvářet další účty v GBP a EUR můžete v reálném čase – lze je použít k řadě účelů, jako je oddělení fondů, nebo správa projektů/výdajů.

Bankovní převody

S Fire účtem můžete zasílat a přijímat platby z jakéhokoli bankovního účtu ve Velké Británii nebo v eurozóně. Pokud prodáváte v GBP a EUR, je Fire Business účet ideální pro správu plateb v obou měnách. Bankovní převody jsou podporovány prostřednictvím rychlejších plateb, Bacs a SEPA. K převodům mezi účty Fire dochází okamžitě.

S našimi aplikacemi a API se nikdy nebudete muset přihlásit, abyste zjistili, zda vám bylo zaplaceno od vašeho zákazníka. Zasíláme vám oznámení přímo do vašich systémů.

Zdroj: fire.com Debetní karty

Objednejte si tolik debetních karet, kolik potřebujete. Můžete propojit své debetní karty Fire s libovolným z vašich účtů Fire a pomocí své karty platit v obchodě, nakupovat on-line nebo vybírat hotovost z bankomatu.

Debetní karta Fire je propojena jak s účtem v GBP, tak v EUR, takže při transakcích v GBP automaticky platíte ze svého GBP účtu a při platbě v EUR ze svého účtu v EUR, abyste předešli zbytečným bankovním poplatkům. Všechny ostatní měnové transakce jsou odečteny z vašeho výchozího účtu.

Máte vše pod kontrolou, samozřejmostí je možnost okamžitě blokovat karty, přijímat oznámení v reálném čase a měnit účty, ke kterým je karta připojena. Vytvořte si všechny účty a karty, které potřebujete, abyste získali kontrolu nad svými platbami.

FX převody

Okamžitě převádějte prostředky mezi účty Fire EUR a GBP kdykoli. Kurz FX a poplatek se zobrazí před provedením transakce, abyste věděli přesně, co dostáváte. Prostředky jsou okamžitě k dispozici a převody FX můžete provádět mezi vašimi účty Fire v reálném čase 24 × 7, 365 dní v roce.

Inkasa 

Inkasa jsou k dispozici na účtech Fire GBP (v současné době nejsou k dispozici na účtech EUR). To vám umožní snadno a pohodlně platit z vašich účtů Fire GBP prostřednictvím Direct Debit (inkasa).

Pomocí Fire můžete aktivovat a deaktivovat inkasa na úrovni účtu, zobrazit všechny pověření a související platby, které jste nastavili, a dostávat oznámení den před splatností inkasa, takže můžete svůj účet v případě potřeby financovat.

Všechny platby inkasem jsou kryty zárukou.

Otevřené bankovnictví

Umožněte svým zákazníkům platit přímým bankovním převodem. Fire Open Payments využívá možnosti otevřeného bankovnictví a umožňuje uživatelům Fire Business Account přijímat platby uskutečněné na účtu v EUR a GBP. Prostředky jsou okamžitě odsouhlaseny, jakmile jsou uloženy na váš Fire účet. Žádosti o otevřené platby lze vytvářet v účtu nebo prostřednictvím našeho API a sdílet je pomocí URL nebo QR kódu na jakémkoli médiu – na on-line či mobilním webu, v aplikaci, e-mailu, zprávě nebo tisku.

Fire API

Pokud potřebujete automatizovat velké objemy plateb, použijte Fire API k integraci svých interních obchodních systémů nebo aplikací přímo do vašich účtů fire.com.

Pomocí Fire API můžete:

zasílat velké objemy bankovních převodů na jakýkoli účet ve Velké Británii nebo eurozóně z vašich interních systémů;

vložit informace o účtu a transakcích do svých interních systémů a vyvíjet lepší aplikace pro finanční kontrolu.

Všechny platby iniciované prostřednictvím Fire API jsou bezpečně autorizovány prostřednictvím mobilní aplikace Firework, což vám zaručuje nejvyšší standardy kontroly. 

Účetní kompatibilita

Kromě API poskytuje Fire výpisy kompatibilní s hlavními on-line účetními balíčky, což vám umožňuje stahovat výpisy z účtu ve standardním formátu OFX pro import do Xero, FreeAgent, Quickbooks, Sage One atd. Výpis z účtu Fire Business obsahuje všechny podrobnosti transakce, takže váš účetní systém může být aktuální.

Related Articles