Chvilku strpení, stránka se načítá

Volejte ve všední dny od 10 do 15 hodin na telefon +420 607 332 332.


BARCLAYS půjčovna kol - automat na platebni kartu Podrobný návod na založení bankovního účtu v Anglii – soukromý i firemní účet

 

 Tento návod na založení bankovního účtu v UK je určen pro založení soukromého bankovního účtu i firemního. U založení firemního bankovního účtu v Anglii je jen nepatrný rozdíl od soukromého,  který je popsán v posledním článku.

 

 Někdy v průběhu roku 2017 (teoreticky) již nebude třeba v EU trvalé bydliště k získání bankovního účtu přímo v zemi, ve které ho zakládáte (ke konci roku 2017 také bude v UK referendum o možném vystoupení z EU, pokud UK v EU nezůstane, pak bude stejně adresa v UK pro získání účtu potřeba, takže čekat se asi nevyplatí – odborníci a široká veřejnost v UK však očekávají, že UK v EU spíše zůstane a referendum dopadne pro EU).  Zatím však této možnosti především UK banky využívají a vyžadují potvrzení bydliště v UK při otevření soukromého i firemního účtu. Při otevření firemního účtu Vám nestačí mít firmu v UK, stejně jako u soukromého účtu musí mít bydliště v UK i při otevření firemního účtu ředitel společnosti. Nejjednodužší je při zakládání firemního účtu, aby ve firmě byla jen jedna osoba a tatéž osoba byla ředitelem (jednatelem) i akcionářem (vlastníkem společnosti).

 

Ce je tedy potřeba k založení bankovního účtu v UK?

 

 1) VÝBĚR BANKY (níže naleznete banky, které můžeme doporučit)

 

Některé banky nabízejí pouze soukromé účty a jiné zase soukromé i firemní, pokud plánujete nejprve založit soukromý účet (který můžete bez problémů využít pro firemní účel – stačí, aby byl účet na ředitele společnosti) a později firemní, pak je lepší jej založit rovnou u banky, která nabízí i firemní účty, otevření firemního účtu pak bude jednodužší a jde z pravidla on-line přes internet.

Nejjednodužší je otevřít bankovní účet u NATIONWIDE www.nationwide.co.uk, ten lze otevřít dokonce na dálku (úspěšnost 95%) poštou a není tak tedy třeba dojíždět do Anglie. Nevýhodou může být to, že nenabízejí firemní účty. Ovšem pokud se Vám do Anglie nechce nebo nechcete osobně do banky, je otevření účtu zde nejjednodužší a pro firmu Vám bude také vyhovovat. Žádným úřadům ani firmám nevadí, že budete používat pro podnikání účet ředitele – lze na něm dostat v UK stále hojně využívanou šekovou knížku (za některé služby v UK stále nelze zaplatit jinak než šekem, můžete si zřídit inkasní službu a to samozřejmě i pro svou firmu, přijímat a převádět peníze, dokonalé je například to, že pokud používáte třeba na firemních stránkách PayPal pro příjem plateb od zákazníků www.paypal.co.uk a necháte si po menších částkách třaba 100 – 200 liber přeposlat peníze na Váš bankovní účet u Nationwide, tak jej máte disponibilní na vašem bankovním účtě během několika vteřin, výběr z PayPal na účet je zdarma a pokud na peníze spěcháte, můžete výběr po menších částkách postupně opakovat, pokud však chcete převést celou částku najednou, pak ji uvidíte na svém účtu do dvou pracovních dnů [stejně jako u převodu na českou banku]. Platební kartu k účtu dostanete embosovanou a bezkontaktní a v neposlední řadě do internetového bankovnictví se pak přihlašujete přestzv. TAN generátor, do kterého vždy vsunete platební kartu a po zadání PIN generujete kód – nepotřebujete tedy mobil, samozřejmě pak lze nastavit i kontrolní  přístup mobilní nebo tabletovou aplikací, banka též podporuje platby přes ApplePay.

 

TSB – www.tsb.co.uklze založit osobní i firemní bankovní účet.
Občas lze i na dálku (úspěšnost 30%).

 

HSBC – www.hsbc.co.uklze založit osobní i firemní bankovní účet.
Nelze na dálku.

 

RBS – www.rbs.co.uklze založit osobní i firemní bankovní účet.
Někdy i na dálku (úspěšnost 50:50).

 

BARCLAYS – www.barclays.co.uklze založit osobní i firemní bankovní účet.
Nelze na dálku.

 

LLOYDS BANK – www.lloydsbank.co.uk, lze založit osobní i firemní bankovní účet.
Nelze na dálku.

 

NATWEST – www.natwest.co.uk, lze založit osobní i firemní bankovní účet.
Občas lze i na dálku (úspěšnost 25%).

 

 

 

vzor_rp_uk 2) BUDETE POTŘEBOVAT ADRESU BYDLIŠTĚ V UK (i v případě, že chcete pouze podnikatelský účet pro Vaši firmu – v takovém případě ji potřebuje ředitel společnosti)

 Nejlépe se v UK prokazuje adresa řidičským průkazem vydaným v UK (ne starším tří měsíců), musí jít o plnohodnotný řidičský průkaz (nelze použít dočasný papírový). Řidičský průkaz je v UK na rozdíl od ČR platný  jako doklad totožnosti i doklad o adrese (v ČR na něm zase adresa není).

 

Pro banku jej použijete pouze jako doklad prokazující adresu a to proto, že jeden doklad Vám můsí prokázat adresu a druhý doklad Vaší totožnost. Na prokázání totožnosti vždy použijte PAS nebo občanku bez adresy v ČR (to již dnes lze, pokud se v ČR odhlásíte z pobytu). Nedoporučuji však prokazovat totožnost občankou, kde máte ještě českou adresu, to je dost zavádějící a vnáší to zmatek do procesu. Dalším možným způsobem (ale pomalejším) jak prokázat adresu v UK je účet za elektriku (utility bill) nebo vodu či plyn z Vaší adresy v UK, také lze použít výměr místní daně, někdy i koncesionářské poplatky za UK televizi a v neposlední řadě čerství doklad o získaném NIN (číslo národního pojištění v UK).

 

 

224681_1754369334123_598307_n NEMÁTE V UK SVOJI ADRESU? RÁDI VÁM POMŮŽEME

 Pokud nechcete nikomu zveřejňovat svoji adresu v UK, můžete ji získat od nás, tu pak lze použít jako adresu ředitele na Companies House, jako adresu na Váš řidičský průkaz v UK, adresu pro získání NIN (vhodné především, pokud jste nově v UK a ještě nevíte, kde přesně zakotvíte) atp. Při využití naší adresy Vám zdarma budeme zasílat úřední poštu na Váš e-mail a máte možnost si objednat i neúřední poštu za 100 Kč na mail nebo 180 Kč pozemní poštou.

Adresu lze objednat samostatně za 25000 Kč na 10 let (7 Kč / den), nebo jako výhodnou variantu vč. založení společnosti LTD i se sídlem pro Vaši společnost v UK na 10 let a rozsáhlým poradenstvím (zřízení bankovního účtu, výměna ŘP, začátek ,,života“ v UK a ukončení ,,života“ v ČR atp.) za 40000 Kč.

 

 

2) VLASTNÍ ZALOŽENÍ BANKOVNÍHO ÚČTU

Dálkově lze tedy založit účet u NAIONWIDE www.nationwide.co.uk potřebujete vyplnit žádost na jejich stránkách a následně Vám příjde na Vaši UK adresu formulář k podpisu, ten odešlete podepsaný společně s originál UK řidičským průkazem a českým PASem na adresu banky. Banka Vám pak vrátí zpět řidičský průkaz i PAS na Vaši adresu v UK, zašle Vám uvítací e-mail a údaje k Vašemu novému bankovnímu účtu vč. platební karty a generátoru kódů pro přístup do internetového bankovnictví na Vaši adresu v UK (pokud máte adresu u nás, bude Vám vše přeposláno). Pokud nechcete zasílat PAS a ŘP do banky (i přes to, že to je v UK naprosto běžné a legální), pak můžete vzít formulář (smlouvu) pro banku a na jakékoliv pobočce NATIONWIDE v UK jej odevzdat, ani převážně není třeba chodit k hlavnímu ,,okénku“, smlouvu si od Vás převezmou většinou hned na ,,recepci“ banky a PAS s UK řidičským průkazem si překontrolují, nemusíte tak čekat, než se dopis doručí bance a bát se, že se někde ztratí. Po kontrole dokladů a přijetí dokumentu Vám pak řeknou vítejte v naší bance a nejpozději druhý den Vám pak přijde e-mail, že je účet založen – do týdne (max 14 dní) Vám  příjdou ostatní dokumenty a záležitosti k Vašemu novému účtu.

 

 

honda_uk NEVÍTE JAK VYMĚNIT ŘP ZA UK řidičský průkaz?

 Můžeme Vám pomoci s výměnou ŘP, pokud ještě nemáte bankovní účet v UK a nemůžete tedy zaplatit poplatek za výměnu ŘP, který se dá platit pouze šekem a nechce se Vám platit jednorázový šek na poště v UK (Royal Mail www.royalmail.co.uk) a též nechcete nejprve běhat pro formulář k výměně ŘP (je nutný originál, který dostanete na poště, nebo si jej necháte zaslat na Vaši adresu v UK) – máme pro Vás formuláře připravené. Stačí Vám jen fotka na ID (je úplně stejná, jako fotka na ŘP v ČR).  Službu pomoci s výměnou ŘP lze objednat zde (neobjednávejte, pokud jste již zaplatili službu rezidence, LTD a sídlo na 10 let za 40000 Kč – tam již máte pomoc s výměnou ŘP v ceně [platíte pouze poplatek úřadu 43 liber]) a pokud jste zrovna mimo UK, tak nevadí, vše se děje korespondenčně. Společně s formulářem a šekem je potřeba na úřad DVLA zaslat původní platný originál EU ŘP a originál PAS nebo občanský průkaz, úřad Vám pak zpět zašle nejprve občanský průkaz nebo pas a v druhé zásilce nový řidičský průkaz. Původní řidičský průkaz zašle zpět na úřad do země jeho vydání (v zemi, kde již nemáte pobyt již nic nahlašovat nemusíte).  

 

 

CHCETE ROVNOU FIREMNÍ ÚČET V UK?

Vyberte si některou z výše uvedených bank a na jejich stránkách vyplňte formulář pro založení bankovního účtu – následně Vám přijde smlouva nebo výzva, s kterou zajdete na pobočku banky, je to takto v mnohém jednodužší, protože banky mají ve formuláři i zjednodušený podnikatelský a finanční plán, který rovnou vyplníte a méně se Vás pak na pobočce ptají, navíc pak je i malá šance, že se povede účet založit na dálku (velká šance je, pokud již máte u dané banky svůj osobní účet – ten je jednoduché založit téměř u každé banky).

 

Druhá možnost je objednat se na pobočce (nejlépe zavolat přímo na pobočku, která je nejblíž Vaši soukromé nebo firemní adrese – to mají v bankách rádi) a dohodnout si schůzku s firemním bankéřem (počítejte tak 3-14 dní než Vám dají termín), s ním pak vše vyřídíte osobně a založený účet máte ihned – nastavení účtu, platební karta a přihlášení do IB Vám však přijde stejně dodatečně poštou. S sebou si určitě vezměte: CERTIFICATE OF INCORPORATION (nemáme tím na mysli výpis o dobrém postavení společnosti s apostilou – ten Vám je v UK k ničemu) a seznam aktuálních akcionářů vč. jejich adres (všech akcionářů s podílem nad 20%) a pro jistotu také jejich úředně ověřené kopie pasu a OP nebo ŘP (pokud potřebujete ověřené kopie, můžeme Vám  je předem zajistit u advokáta z UK – protože v ČR ověřené kopie těchto dokumentů nejsou bohužel povolené) + podikatelský plán (není třeba žádné slohové cvičení, stačí mít jasno, co firma bude dělat a informace, kolik plánuje zaměstnanců, kde všude podniká a jaké má internetové stránky) + předpokládané účetní obraty (případně poslední uzávěrku, pokud jste již podnikali). Pokud potřebujete provést celým založením bankovního účtu, lze u nás objednat asistenci.

 

 

 

×