8.2 C
London
5.5 C
Edinburgh
4.3 C
Cheyenne
2/03/24
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

WISE BUSINESS ÚČET: 

Se založením WISE účtu pro vaši firmu vám rádi pomůžeme. V článku níže najdete podrobný návod na založení účtu (i čemu se při zakládání účtu vyhnout) a co bankovní účet WISE nabízí.

JAK HO ZALOŽIT: 

  1. Klikněte na tento link, díky kterému dáte vědět bance, že jste od nás a získáte výhodnější podmínky.
  2. Následně klikněte v levém horním rohu na ,,Business“ a na další stránce klikněte na ,,Get a Wise Business account in minutes“
  3. Pokračujte vyplněním formuláře dle průvodce

Banka Wise Vám ráda otevře učet, jestli podnikáte v jedné z těchto oblastí a dle platných regulací: 

on-line prodejci (včetně prodejců na Amazon a eBay),

– agentury (včetně kreativních, digitálních a personálních agentur),

konzultační společnosti (včetně IT, obchodních a finančních konzultantů),

– poskytovatelé profesionálních služeb (včetně účetních a právních poradců),

– poskytovatelé vládních služeb a instituce,

– pohostinství,

vývojáři softwaru,

– poskytovatelé vzdělávacích služeb,

– mediální agentury a instituce,

– charity

– organizátoři akcí,

– tržiště,

– prodejci automobilů,

– poskytovatelé regulovaných peněžních služeb (podléhá ale striktní kontrole a může být zamítnuto!),

– zdravotnické a lékařské společnosti,

– poskytovatelé cestovních, dopravních a turistických služeb,

– poskytovatelé kurýrních služeb,

kluby, poskytovatelé sportovních a volnočasových služeb.

Banka Wise dle platných regulací nemůže otevřít účet společnostem podnikajícím v těchto oblastech: 

– peněžní služby (banky, půjčky),

– správa kryptoměn,

– realitní služby,

– zastavárna,

– obchod se starožitnostmi,

– zlatnictví a obchod s drahými kameny/kovy,

– obchod se střelnými zbraněmi, 

– farmaceutická společnost prodávající maloobchodní léky na předpis,

– regulovaný subjekt, který drží prostředky klienta.

4. Virtuální sídlo není problém, ale vždy musíte uvádět adresu jejího ředitele jako místo, odkud reálně podniká – řídí firmu,

5. Na co se připravit:

– Autorizovaný uživatel a jeho údaje (tel. číslo, jméno a příjmení, datum narození, pozice ve společnosti, krajina rezidence, krajina narození, adresa).

– Údaje o firmě. Firma se vyhledá na základě čísla z CRO u irské společnosti nebo z Companies House u britské společnosti.  Dále se uvede adresa společnosti, popíše se aktivita/předmět činnosti (co firma dělá), upřesní se, kdo bude cílová skupina zákazníků a kde je bude firma získávat. Rovněž je třeba specifikovat, jak bude firma používat Wise, dodá se webová stránka a upřesní se, zda bude firma operovat mimo EU (zda ano, tak kde) a také jaké bude očekávané množství a výše transakcí měsíčně. 

– Lidé ve firmě. Potvrdí se údaje ředitele/majitele (člověka, který zakládá účet) a musí se přidat i údaje o sekretáři v případě irské firmy (jméno, datum narození, občanství, adresa).

– Ověření údajů – e-mailu, tel. čísla, dokumentace o firmě (certificate of incorporation, constitution a signature page nebo stanovy společnosti u britské firmy).

Více účtů

Otevřete si tolik účtů Wise, kolik potřebujete ke správě vašich plateb. Každý účet Wise Business má své vlastní jedinečné podrobnosti – číslo účtů pro GBP a IBAN pro EUR účet.

Můžete si také vytvořit Polský, Australský nebo USA účet pro pohodlí vašich zákazníků.

Bankovní převody

S Wise účtem můžete zasílat a přijímat platby z jakéhokoli bankovního účtu ve Velké Británii nebo v eurozóně. Pokud prodáváte v GBP a EUR, je Wise Business účet ideální pro správu plateb v obou měnách. Bankovní převody jsou podporovány prostřednictvím rychlejších plateb, Bacs a SEPA. K převodům mezi účty Wise dochází okamžitě.

Debetní karty

Můžete propojit své debetní karty Wise s libovolným z vašich účtů Wise a pomocí své karty platit v obchodě, nakupovat on-line nebo vybírat hotovost z bankomatu.

Debetní karta Wise je propojena jak s účtem v GBP, tak v EUR, takže při transakcích v GBP automaticky platíte ze svého GBP účtu a při platbě v EUR ze svého účtu v EUR, abyste předešli zbytečným bankovním poplatkům. Všechny ostatní měnové transakce jsou odečteny z vašeho výchozího účtu.

Máte vše pod kontrolou, samozřejmostí je možnost okamžitě blokovat karty, přijímat oznámení v reálném čase a měnit účty, ke kterým je karta připojena. Vytvořte si všechny účty a karty, které potřebujete, abyste získali kontrolu nad svými platbami.

Inkasa 

Inkasa jsou k dispozici na účtech EUR. Na všech účtech, včetně CZK můžete nastavit i trvalé platby.

Pomocí Wise můžete aktivovat a deaktivovat inkasa na úrovni účtu, zobrazit všechny pověření a související platby, které jste nastavili, a dostávat oznámení den před splatností inkasa, takže můžete svůj účet v případě potřeby financovat.

Účetní kompatibilita

Wise výpisy jsou kompatibilní s hlavními on-line účetními balíčky, což vám umožňuje stahovat výpisy z účtu ve standardním formátu pro import do Quickbooks, Sage One atd. Výpis z účtu Wise Business obsahuje všechny podrobnosti transakce, takže váš účetní systém může být aktuální.

Předchozí článekÚČETNÍ PROGRAM QuickBooks
Další článekFirma v Anglii

Related Articles