4.1 C
London
2.4 C
Edinburgh
7.3 C
Cheyenne
5/03/21

BREXIT – pro mnohé naše zákazníky je přítěží

Pro mnohé naše zákazníky je nyní přítěží, že UK společnost nemůže v EU již volně poskytovat služby a že při prodeji zboží je potřeba vyplňovat celní prohlášení. Pro plnohodnotné podnikání je tak potřeba zřídit odštěpný závod nebo

je možnost založení firmy v Irsku, nejen UK firmy které mají majitele z ČR nebo jiné země v EU nyní zařizují novou firmu nebo pobočku v Irsku, také velké množství UK rezidentních firem nyní přesídluje do Irska a to proto, že chtějí zůstat na plnohodnotném EU trhu a zároveň vědí, že úroveň Irského podnikatelského prostředí je velmi podobná a korporátní daň je tam nižší, takže se jim i přechod vyplatí (daň v UK je 19% a v Irsku 12,5%).  Firmu v Irsku Vám založíme již od 600€ (cena zahrnuje sídlo na jeden rok vč. skenování pošty, kontrolu názvu a založení společnosti) a můžete hned začít podnikat. Za firmu, kterou považujeme za kompletně připravenou nejen k podnikání, ale i k budoucím daním, zaplatíte 1100€ (cena zahrnuje sídlo na jeden rok vč. skenování pošty, kontrolu názvu a založení společnosti, registraci na REVENUE a 1x PPS Number). Firemní bankovní účet FIRE s Irským IBAN si můžete po registraci společnosti založit online a bez dalších poplatků za zřízení účtu. Také lze na Irskou firmu zřídit bankovní účet REVOLUT (podporuje všechny měny včetně přijímání a placení CZK, IBAN není Irský, ale podstatné je, že to REVENUE nevadí ani při registraci k VAT).

Největší výhody firmy v Irsku

účetní program do 5 položek měsíčně zdarma
účet s IBAN tam jde zřídit online, nemusíte nikam chodit
výhodou je také účtování v EUR, které je ČR blíže.

Podnikání v Irsku má i další výhody, PPS Number – obdoba českého rodného čísla nebo čísla NIN ve Spojeném království, tam jde získat pro cizince online, když se pak přestěhujete di Irska, tak máte již vše připravené pro zaměstnání a když v Irsku žijete 5 let, můžete si zažádat o občanství. Irsko má oproti UK výhodu, že nepožaduje test z Angličtiny ani ze znalosti Irska. Když získáte občanství Irska, získáte hned několik výhod – zůstanete občanem EU, ale jako občan Irska máte i stejná práva v UK, jako občan UK, takže máte i otevřené možnosti v UK.

Můžeme Vám pomoci zaměstnat se ve Vaší firmě, zajistíme mzdové účetnictví a v případě, že často létáte po světě, poskytneme Vám i osobní korespondenční adresu v Irsku.

Podnikání v ČR

Založení odštěpného závodu v ČR k Vaší nové Irské firmě je za 25 000 Kč za kompletní vyřízení ODŠTĚPNÉHO ZÁVODU ZAHRANIČNÍ PRÁVNICKÉ OSOBY v ČR ( neobsahuje sídlo v ČR, lze doobjednat sídlo v Praze za 4000 Kč za 1 rok s možností vyzvedávání pošty).

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,614FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles