8.2 C
London
5.5 C
Edinburgh
4.3 C
Cheyenne
2/03/24
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Společnost ve Spojeném království je založena dnem zápisu do obchodního rejstříku a hned od této chvíle může zahájit svou činnost. Pro založení není vyžadována osobní účast, vše lze vyřídit on-line prostřednictvím našeho vlastního programu napojeného přímo na obchodní rejstřík v UK (Companies House). Založení je obvykle do druhého pracovního dne. Můžete si také připlatit 20 GBP za garantovanou službu založení společnosti v tentýž den – pokud ji objednáte u nás s tímto expres příplatkem, vyplníte formulář a zaplatíte on-line do 11 hodin všedního dne, Companies House Vám garantuje, že firmu založí ještě tentýž den.  Pokud chcete mít jistotu založení firmy ve stejný den, doporučujeme odeslat vše k založení firmy hned brzy ráno. Máte tak jistotu, že i kdybyste něco poslali na úřad chybně, stihnete to do 11 hodin poslat opravené. K chybám převážně nedochází, protože náš software většinu chyb odhalí ještě před odesláním a nenechá vás odeslat formulář k registraci s chybou. Ale i tak se může stát, že úředník Companies House něco nepochopí a bude to chtít vysvětlit nebo poslat jinak… Se vším vám v takovém případě rádi operativně pomůžeme. Poskytujeme i další výhody. Například název firmy si díky našemu softwaru můžete plně ověřit přímo prostřednictvím našeho on-line formuláře napojeného přímo na Companies House, zjistíte tak předem nejen to, jestli je volný, ale i to, jestli je vhodný (není proti pravidlům). Některá slova, jako je například Agency, Bank nebo Police nesmějí být v názvu obsažena. Zkontrolovat název společnosti si můžete zde: uk.firma-ltd.cz.

Za vybraným názvem musí následovat dodatek, který označuje právní formu podnikání. Na našich stránkách si při vyhledávání názvu vždy vyberete toto označení, kterému předchází výběr právního zařazení společnosti. Můžete si vybrat LTD, PLC, LLP, nebo neziskovou organizaci. U neziskové organizace můžete vybrat dodatek LTD, LIMITED, nebo zvolit název bez dodatku. Ve Velké Británii neexistuje nic jako živnostenský rejstřík v České republice. Většinu činností tam lze provozovat bez jakéhokoliv omezení. Výjimkou jsou činnosti týkající se finančních a bankovních služeb, zdravotnictví, zbraní a podobně. 

Co potřebujete pro založení firmy v UK

Pro založení společnosti je potřeba mít sídlo společnosti ve Spojeném království. Naše nabídka zahrnuje založení společnosti se sídlem na 2 roky v Londýně nebo ve Skotsku za cenu 400 liber. Vybrat si můžete naši kancelář v Londýně, nebo ve Skotsku. Doporučujeme vám tu ve Skotsku, protože ačkoliv jsou úředníci v UK všeobecně příjemní a berou vás jako zákazníky, ti skotští mají navíc i lidštější a milejší přístup. Nejen na úřadech, ale i v bankách, všude ve Skotsku jsou obecně lidé milejší. Londýn je takové multikulturní centrum, které žije příliš ve spěchu. To ve Skotsku nehrozí, zde si na vás vždy lidé udělají čas. V Londýně i ve Skotsku vám můžeme zajistit tlumočnické služby při jednání obchodním, jednáním s úřady nebo bankou. Po uplynutí prvních dvou let je možné sídlo prodloužit o další dva roky za £200. V případě založení neziskové organizace je cena za založení £510 (v Anglii i ve Skotsku). Založit společnost si můžete zde: uk.firma-ltd.cz

Také můžete využít naši službu pro náročné a jednoduše zavolat na +420 607 332 332 a nemusíte žádný formulář vyplňovat, registrujeme vám v UK firmu, přihlásíme ji k VAT a zařídíme firemní bankovní účet u pravé kamenné banky v UK a následně Vám vše postupně předáme a poučíme online nebo osobně vaše vedení o všech důležitých věcech pro fungování firmy a účetnictví. Cena této služby je 5000 GBP nebo 12000 GBP vč. holdingové struktury.

U sídla je důležité i přeposílání pošty, protože vám na adresu bude chodit pošta od úřadů, jako je Companies House (ekvivalent českého obchodního rejstříku) a HMRC (ekvivalent daňového úřadu). Když máte sídlo u nás, máte v ceně sídla také obchodní adresu a přeposílání veškeré oskenované pošty e-mailem zdarma. 

Co se týče informací o vašem podnikání, je třeba uvést, v čem chcete jako společnost podnikat, zda budete vyrábět produkty, prodávat služby, vyvíjet software a tak dále. To si jednoduše vyberete z daných možností při vyplňování našeho on-line formuláře.

Dále je potřeba dodat osobní informace od všech účastníků ve společnosti (ředitel, akcionář). Konkrétně se jedná o jméno, datum narození, adresu, doklad o vašem ID a aktuální adrese (u obojího se musí jednat o kvalitní barevné foto, kde je vidět u všech dokumentů i podklad, ideálně matně bílé pozadí nebo alespoň světlejší jednobarevné pozadí).

Dokument dokládající vaši adresu nesmí být starší 3 měsíců. Může to být jeden, ideálně dva z následujících dokumentů: účet za plyn, vodu nebo elektřinu, vyúčtování za pevnou telefonní linku, hypoteční výpis, vyúčtování od města či státu za daň, odpady atd., výpis nebo prohlášení banky či stavební spořitelny (včetně platebních karet, ale pouze od bankovních institucí), TV licence, platné osvědčení o pojištění od licencované pojišťovny, výplatní páska, P60 / P45, finanční výkaz (např. týkající se důchodu, dotací, sociálních dávek).

Doklad prokazující vaši identitu nemusí být jen občanský průkaz, ale jeden, ideálně dva z následujících dokumentů, pokud již nebyl některý z nich použit jako dokument dokládající vaši adresu: kvalitní foto OP, pasu, ŘP, zbrojního průkazu, vojenské knížky nebo rodného listu.

Všechny tyto dokumenty stačí nahrát na našich stránkách uk.firma-ltd.cz do formuláře při zakládání společnosti. 

MŮŽE SE VÁM HODIT PO ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI

Výpis s apostilou pro UK:

Při podnikání se poměrně často dostanete do situace, kdy potřebujete dokument prokazující, že je vaše firma v dobrém stavu (nedluží nic na daních a ostatních úřadech v zemi svého zřízení) a kde bude také uvedeno vše potřebné k vaší společnosti: název, registrované číslo (v ČR známé jako IČ), adresa sídla a v neposlední řadě jméno toho, kdo za firmu jedná. V takovém případě potřebujete výpis s apostilou

Výpis s apostilou je dokument, který se skládá ze dvou částí: 1. výpis z obchodního rejstříku a 2. apostila (doložka, která se připojuje k oficiálnímu dokumentu a potvrzuje pravdivost určitého podpisu či razítka na daném dokumentu). Výpis je pro vás důležitý pro případ, že od vás banka, úřad nebo jiný obchodní partner bude vyžadovat veřejnou listinu dokládající aktuální stav společnosti. Apostila představuje vyšší úroveň ověření listiny, její pravosti a ověření podpisu a otisku razítka dokumentu. V úmluvě, která se zaobírá apostilami, je uvedeno, že státy mají povinnost vzájemně si uznávat veřejné listiny, které mají apostilizační doložku. Česká republika a její instituce uznávají dokumenty, které mají britskou apostilační doložku. Výpis s apostilou společně s doložkou o bezdlužnosti firmy je například potřeba pro zřízení odštěpného závodu v ČR nebo při zakládání bankovního účtu pro tento odštepný závod. Pro založení bankovního účtu je potřeba také nechat napsat na výpis veškeré údaje, jako je datum narození a adresy majitelů i ředitelů, a na to nás musíte při objednávce upozornit, běžně se to na výpisech neuvádí. CENA za výpis s apostilou je £300. Doba doručení dokumentů z britského obchodního rejstříku je cca 40 dní. Můžete si ale také za příplatek objednat expres vyřízení, nabízíme různé možnosti a doručení jde zkrátit až na dva pracovní dny. 

Účetní program QuickBooks

Jako autorizovaný prodejce QuickBooks vám zajistíme nejen dlouhodobě výhodnější cenu než výrobce programu, ale hlavně pomoc v českém jazyce a počáteční nastavení programu zdarma v ceně jeho ročního pronájmu. Více informací najdete na stránce věnované tomuto programu.

Poradenství

Prostřednictvím poradenství získáte informace o založení a fungování společností v UK. Poradenství je třeba předem objednat a zaplatit. Doba trvání konzultace je 1 hodina a cena je 20 liber. V případě poradenství ohledně firmy, kterou již u nás máte založenou, doporučujeme předplatit si roční poradenství, které zajišťujeme nejpozději do 48 hodin. Cena je 200 liber. 

V případě specifických dotazů probíhá kalkulace individuálně a cena je kalkulována dle rozsahu a obsahu dotazů.

Britská SIM Karta

Chcete zlepšit svou identitu v UK? Získejte číslo ze Spojeného království! Naše společnost nabízí britskou SIM kartu od GiffGaff (operátor je nejvyhledávanější v UK a využívá skvělou síť O2). Dobíjení kreditu je velmi jednoduché, ale lze také nastavit paušál – ostatní operátoři neumožňují dobíjení ze zahraničních platebních karet. V UK operátor umožňuje výhodný neomezený internet s podporou 5G.

V případě, že si chcete kartu dobít a nevíte jak, můžete si dobití objednat u nás zde.

Aktuálně jsou karty dodávány vč. bonusu £ 5, ale toto nemůžeme zaručit a není to pravidlem.

Předchozí článekNákladní autodoprava v UK
Další článekSídlo v Anglii a Skotsku

Related Articles