8.8 C
London
8.1 C
Edinburgh
-4.2 C
Cheyenne
9/12/23
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Po odchodu z EU byl zaveden nový režim regulace domácího zboží. Pokud jste dříve používali označení CE při prodeji některých výrobků ve Velké Británii, musíte přijmout opatření do 1. ledna 2022. Nová pravidla zahrnují důležité změny ve způsobu, jakým je třeba tyto výrobky označovat.

Měli byste si co nejdříve ověřit, co musíte udělat, na stránce s pokyny „Používání označení UKCA“.

Na začátku letošního roku bylo zavedeno označení UKCA pro prodej zboží ve Velké Británii (Anglie, Skotsko a Wales). Nyní zbývá pouhých šest měsíců do doby, kdy budete muset používat označení UKCA pro většinu zboží prodávaného ve Velké Británii, které v současné době používá označení CE. Aby se vaše výrobky mohly ve Velké Británii prodávat i od 1. ledna 2022, je nezbytné, abyste se co nejdříve ujistili, že vaše výrobky vyhovují označení UKCA.

Pokud váš podnik vyrábí, dováží nebo distribuuje zboží, které vyžaduje testování orgánem posuzování shody, zahajte proces testování včas, abyste byli včas připraveni.

Zvláštní pravidla platí pro zdravotnické prostředky, složky interoperability železnic, námořní zařízení a další zboží. Ta jsou uvedena na stránce s pokyny „Uvádění vyrobeného zboží na trh“.

Označení CE se nadále vztahuje na zboží prodávané v Severním Irsku. Za určitých okolností může být nutné doplnit je novým označením UKNI.

Related Articles