8.7 C
London
10.2 C
Edinburgh
3.8 C
Cheyenne
28/01/22
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

 Povinnosti firmy v Irsku:

    1. Každá firma musí mít sídlo na území Irska, můžete objednat ZDE. V případě zaplacené služby roční správy (viz bod 2) je sídlo obsaženo v ceně. Naše společnost nabízí založení firmy a sídlo pro vaši firmu se sekretářem a poštou na 1 rok za 800 € můžete objednat ZDE. Možné je také se domluvit na balíčku „medium“ za cenu 1300 €, ten můžete objednávat ZDE a balíčku „ 5 let v klidu“ za 10580 €, který můžete objednávat ZDE.
  1. Každá firma musí každoročně splnit podání na finanční úřad a obchodní rejstřík, veškeré podání pro spící (nečinnou) společnost můžete objednat ZDE a veškeré podání pro aktivní společnost můžete objednat ZDE.
  2. Každá společnost musí vyplnit první Annual Return po 6 měsících od založení. Je to ekvivalent výroční zprávy. V tomto dokumentu úřadům oznamujete, zda se něco ve firmě změnilo (jako například majitel společnosti, ředitel, počet akcí apod.), a podáváte ho bez účetní uzávěrky. První a každý další Annual Return vám zpracujeme v ceně správy firmy jak je popsáno v bodě 2.
  1. Každá společnost, která v Irsku podniká, musí vést účetnictví a podávat daňové přiznání a společně s Annual Return vždy podá jako přílohu Annual Accounts. Službu zpracujeme v ceně správy firmy jak je popsáno v bodě 2.
  2. Bankovní účet může představovat potenciální problém, pokud firma používá osobní účet ředitele pro své obchodní transakce a zároveň jej pro osobní potřebu používá ředitel. Pokud tomu tak je, částku, která se aktuálně zobrazuje v nominální knize banky, je třeba považovat za půjčku ředitele, protože podnik je samostatným právním subjektem.
    Podle zákona o společnostech z roku 2014 jsou ředitelům zakázány půjčky ve výši více než 10 % čistých aktiv. Ideální je založit přímo firemní účet zde u FIRE, jde to on-line a založení je zdarma. Pokud nemáte firemní bankovní účet, je vhodné založit pro to samostatný účet (i kdyby třeba nebyl v Irsku), převést na něj finance pro podnikání a oddělit tak účet pro osobní transakce a podnikání. To bude muset být provedeno, než budeme moci podat daňové přiznání. Pokud však používáte váš osobní účet výhradně pro obchodní transakce, můžeme účty nechat, jak jsou. Jen od vás potřebujeme podrobnosti o bance (jméno a adresu).

46G forma

Obchodníci, podniky a společnosti jsou povinni podávat Revenue informace obsahující podrobnosti o platbách, které za poskytované služby provedli vůči třetím stranám. Předložit formulář 46G musí, pokud byly platby určené subjektu/jednotlivci, kteří za rok či účetní období nashromáždí více než 6000 €. 

Podání je povinné i pro:

obchodníky (včetně zemědělců),

profesionály a další podnikající lidi,

neobchodní nebo neziskové organizace nebo subjekty (včetně charitativních organizací a statutárních orgánů).

Určitě vám proto doporučujeme hned po založení firmy založit firemní účet, FIRE je ideální, protože získáte Irský IBAN a vše jde zařídit on-line.

Naše společnost nabízí kompletní zpracování účetnictví. Stačí jednoduše vyplnit formulář (https://forms.gle/G2NRhfSwTa6Gor7E7) a na základě dodaných informací vám zpracování naceníme.

Rovněž je zapotřebí si na správné vedení účetnictví pořídit program. Naše společnost nabízí program Quickbooks, který má mnoho výhod:

První výhoda spočívá právě v tom, že vám program nastavíme přímo na míru vaší firmě a neuděláte tak hned na počátku vedení účetnictví zbytečné chyby. Když si program registrujete sami přímo na QuickBooks, tak vám nikdo s nastavením nepomůže.

Druhá již zmíněná výhoda je úspora financí. Díky tomu, že máme více zákazníků využívajících QuickBooks, máme slevu a nenecháváme si ji pro sebe. Čím více zákazníků máme, tím větší slevu můžeme poskytnout, a proto se u nás nestává, že bychom program zdražovali, snažíme se udržet stejnou cenu i v dalších letech. Když se podíváte na webové stránky QuickBooks, mohou vás nalákat na počáteční slevu. Pokud neuvažujete v horizontu jednoho roku, ale více let, doporučujeme jít rovnou k nám. První rok ta sleva není tak výrazná oproti jejich akci na první měsíce, navíc další roky už žádnou slevu nedostanete. To už je pak ve vašem cash flow více znát.

Třetí výhodou je výrazně rychlejší zpracování účetnictví a úspory při jeho vedení pomocí programu QuickBooks. Kdykoliv v průběhu roku vám můžeme nacenit zpracování účetnictví. Ale můžete si být jisti, že když od začátku správně účtujete v programu QuickBooks, tak výsledná cena účetnictví bude nižší a zpracování rychlejší, než když si účetnictví vedete někde v Excelu nebo ho ukládáte do krabice od bot.

Automatizace účetnictví vám je umožněna v případě e-shopu automatickou synchronizací prodejů a plateb. Běžné prodeje, při kterých vystavujete faktury přímo v QuickBooks (můžete vydávat faktury i přes mobil nebo tablet), pro vás budou snazší díky možnosti přidat do faktur platby platební kartou a nastavením automatických plateb stálých zákazníků pomocí párování banky s fakturací. Pokud společně správně nastavíme fakturace a platby na vaše účty, program vám navrhne spárování úhrad vydaných i přijatých faktur sám a u častých to můžete povolit i automaticky.

Každodenní výhodou je také možnost skenovat vaše přijaté doklady telefonem. To lze rozšířit o další nástroj AutoEntry, díky kterému můžete z velké části, ale při dobrém nastavení i zcela, automatizovat proces zadávání přijatých faktur.

Nejdůležitější je to, že budete mít účetnictví vždy vedené v souladu se zákony o účetnictví, které jsou platné v zemi, v níž podnikáte, a že vždy uvidíte dokonalý obraz svého cash flow. QuickBooks lze také doplnit o spousty doplňkových modulů určených pro vaši firmu. Automatická kniha jízd spárovaná s mobilem také není problém.

Naše ceny pro Irsko:

QB PLUS 350 €/rok – nejvyšší verze programu. Je určena firmě, která potřebuje vést skladové hospodářství, pokud zboží jen nepřeprodává, ale také drží na skladě.

QB Essential 255 €/rok – základní verze programu pro firmy. Nabízí vedení běžné fakturace s možností fakturace ve více měnách.

Related Articles