9.8 C
London
12.1 C
Edinburgh
4.2 C
Cheyenne
22/05/22
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Výhody podnikání v Irsku

Irsko je členem Evropské unie a dosud se neobjevují signály, že by mělo EU opouštět. Irsko nespadá pod Velkou Británii, je samostatnou republikou. Pod Velkou Británii spadá pouze část severního ostrova (Severní Irsko).

Výhodou podnikání v Irsku je výhodná dohoda o obchodu mezi Evropskou unií, Severním Irskem a Irskem.

Velká část firem, které jsou britské s českými majiteli, nyní zřizují pobočku v Irsku nebo v zemi zakládají novou společnost. Rozhodují se tak po vzoru rezidentních britských společností, které k podnikání chtějí využívat výhod volného evropského trhu. I ty nyní zakládají v Irsku firmy. Irské podnikatelské prostředí je vstřícné a přináší firmám vyšší zisk.

Ptáte se, jak to, že firmy dosahují vyššího zisku?

Důvodem je nižší korporátní daň.

Ve Velké Británii je daň ze zisku stanovena na 19 %, zatímco v Irsku se odvádí pouze 12,5 %. Tento rozdíl může znamenat i stovky tisíc navíc!

Hlavní výhody založení firmy v Irsku

 • Možnost zřízení bankovního účtu s irským IBAN online u banky Bank of Ireland má každý občan EU nebo můžete pro podnikání využívat firemní účet v EUR od WISE, který založíte online kliknutím zde.
 • Účtování v měně euro

Na vedení a správu účetnictví nabízíme intuitivní program Quickbooks. Je to levná a jednoduchá alternativa, která vám usnadní podnikání.

Další výhody založení firmy v Irsku

V Irsku můžete jako cizinec získat online PPS Number. PPS Number je podobné českému rodnému číslu nebo britskému NIN číslu. Pokud byste se později přestěhovali do Irska, už máte vše připraveno pro získání zaměstnání. Dokonce můžete po pěti letech pobytu v Irsku zažádat o irské občanství.

Pro získání irského občanství není nutný jazykový ani znalostní test, ale jako občan Irska budete mít stejná práva ve Velké Británii jako britský občan.

Vyřídíme založení irské firmy

Založíme vám irskou firmu, se kterou budete moci hned začít podnikat. Před založením společnosti prověříme navrhovaný název. Získáte sídlo na jeden rok, včetně služby skenování pošty. Pro větší pohodlí vám můžeme založit i firmu kompletně připravenou k budoucím povinnostem. Kromě základních služeb budete mít navíc vyřízenou i registraci na REVENUE a PPS Number.

Cena založení irské společnosti

Kontrola názvu, založení společnosti, registrovaná kancelář na jeden rok: 800 EUR. Objednat můžete ZDE.

Kontrola názvu, založení společnosti, registrovaná kancelář na jeden rok, přihlášení na REVENUE ke korporátní dani a PPS Number: 1 300 EUR. Objednat můžete ZDE.

Populární řešení, balíček služeb: Irsko 5 let v klidu

Balíček je nejoblíbenějším řešením našich klientů a zároveň řešením nejpohodlnějším.  Služba připraví prostor pro vaše podnikání tak, že se 5 let nemusíte starat o nic, kromě vašeho podnikání. Balíček je oblíbený i z toho důvodu, že v současné době můžete využít zvýhodněných cen. V budoucnu je předpoklad, že se cena služeb poskytovaných online bude zvyšovat.

Balíček Irsko 5 let v klidu zahrnuje:

 • Založení irské společnosti.
 • Sídlo společnosti na 5 let včetně skenování pošty zdarma.
 • Doručovací adresa pro ředitele na 5 let včetně skenování pošty zdarma.
 • Plnohodnotný účetní program QuickBooks – PLUS na 5 let.
 • Vedení účetnictví na 5 let (do 20 položek ročně).
 • PPS Number.
 • Registrace ke všem potřebným daním na počátku i v průběhu pěti let.
 • Poradenství zdarma na 5 let.
 • Bankovní účet – FIRE / REVOLUT / WISE.
 • Platební terminál online i do provozovny.

Cena za balíček služeb Irsko na 5 let: 9000 GBP. Objednat můžete ZDE.

Kontaktujte nás pro získání bližších informací, rádi vám sdělíme, jak založit firmu v Irsku nebo odštěpný závod v České republice.

Předchozí článekFirma v Irsku
Další článekBankovní účet WISE

Related Articles